Veste proasta pentru FCSB dupa victoria cu Clinceni! Inca un jucator a fost depistat pozitiv cu coronavirus!

20

FCSB invins pe Academica Clinceni, scor 2-0, in etapa a 7-a a Ligii 1 intr-un meci disputat la Calarasi.

Dennis Man si Olimpiu Morutan au adus victoria „ros-albastrilor” in ultimele minute ale partidei, insa elevii lui Toni Petrea nu se pot bucura pe deplin de acest succes.

Clubul bucurestean a primit o veste proasta dupa meciul de la Calarasi. Se pare ca nu se opresc problemele cauzate de COVID-19. Lucian Filip, care prezinta simptome de infectare cu coronavirus, s-a testat in decursul zilei de luni, iar, dupa cum informeaza ProSport, rezultatele vor veni cel mai probabil marti.

Mijlocasul de 30 de ani ar fi ultimul dintr-un lung sir de fotbalisti ai FCSB-ului care s-au infectat cu acest virus. Foarte multi jucatori ai lui Toni Petrea au fost depistati pozitiv in ultima luna, echipa patronata de Gigi Becali avand mari dificultati in a alinia un „prim 11” la meciurile din Europa League cu Backa Topola si Slovan Liberec.

Cel mai vechi jucator din lotul FCSB-ului, Lucian Filip, nu a evoluat niciun minut in acest sezon din cauza unei accidentari suferite in partida cu CFR Cluj in play-off-ul sezonului trecut.