LIVE DE LA 19:30 | Simona Halep joaca din nou cu o jucatoare pe care nu o conduce la meciurile directe: cine este Ekaterina Alexandrova, adversara din…

24

Simona Halep se va duela cu Ekaterina Alexandrova in sferturile de finala ale turneului WTA 500 de la Stuttgart.

Simona Halep o va intalni pe Ekaterina Alexandrova (26 de ani, 34 WTA) in sferturile de finala ale turneului WTA 500 de la Stuttgart. Va fi a patra intalnire directa intre cele doua jucatoare, scorul meciurilor fiind favorabil rusoaicei, 2-1. Confruntarea Halep vs. Alexandrova din Germania va fi prima care se va derula pe zgura.

Cel mai recent duel intre Alexandrova si Halep a avut loc la inceputul acestui an, in sferturile Gippsland Trophy de la Adelaide. A fost o partida in care Halep a aratat carente in mobilitate, afirmand la final ca a fost afectata in zona lombara din cauza aerului conditionat si a conditiilor de joc indoor.

Simona Halep vs. Ekaterina Alexandrova se joaca vineri, 23 aprilie, nu inainte de ora 19:30

In semifinale, invingatoarea partidei Halep vs. Alexandrova isi va masura fortele cu castigatoarea meciului Aryna Sabalenka vs. Anett Kontaveit. In jumatatea…