GOOOOOL RONALDO! Schema SUPERBA a lui Juve! Cristiano e DISPERAT sa-l ajunga pe Immobile in topul golgeterilor

78

Cristiano Ronaldo a marcat si cu Sampdoria si a ajuns la 31 de reusite in actualul sezon!

Ronaldo a ajutat-o pe Juve sa castige al 9-lea titlu la rand in Italia. Golul de la ultima faza a primei reprize a adus liniste pentru Juve. Schema a fost superba! Cristiano a fost lasat liber la marginea careului, iar mingea l-a gasit pozitionat perfect pentru gol!

Juve a facut 2-0 prin Bernardeschi in minutul 67 si a obtinut punctele care i-au adus matematic un nou titlu in Serie A! Golul a venit tot dupa un sut trimis de Ronaldo!

In topul marcatorilor din Italia, Cristiano e inca departe de Immobile, care are 34 de reusite. Pana la finalul sezonului mai sunt doua etape!