Foarte intense primele minute ale romanului! Man, laudat in Italia dupa primul meci ca TITULAR la Parma! Ce note au primit cei doi romani si ce au sc…

51

Parma a pierdut inca un meci, de aceasta data cu liderul Inter, pe teren propriu, 1-2.

Dennis Man a fost titular pentru prima data pentru Parma de cand s-a transferat. Extrema a facut o prima repriza buna, insa a fost schimbat la pauza, dupa ce a acuzat stari de ameteala in urma unei intrari dure a lui Barella.

Fostul jucator al FCSB-ului a avut si o ocazie inainte de pauza, cand a reluat cu capul pe langa poarta lui Handanovic.

In locul sau a intrat Valentin Mihaila, care insa nu a reusit sa isi faca prezenta simtita pe teren, la fel cum reusise in etapele trecute.

Tuttomercatoweb.com l-a notat pe Dennis Man cu 6, a doua cea mai buna nota din echipa Parmei, in timp ce Mihaila a primit 5.5 pentru prestatia din meciul cu Inter.

Man a fost laudat de italieni pentru jocul facut in prima repriza: „Foarte intense primele 20 de minute ale romanului la primul sau meci ca titular in Serie A! Sacrificiul si imprevizibilitatea, cu care a pus-o pe Inter in dificultate la reluari. O cadere violenta si o lovitura la cap il fac sa isi piarda din luciditate, obligand schimbarea la pauza”.

In cazul lui Mihaila, romanul adus in toamna…